PALM ART AWARD 2015

 Nominees A-Z

To browse a competitors portfolio, click on the artists name!

A-K  
ABL, MARGIT J. DE
ABRAHAMS, ALAYNE US
ADELUNG, GABI GIGI DE
AGIUS, DIANE MT
ALGETHI, MARA CH
ALLEGRONE, ANDREA US
ALLEMANN, HEINZ CH
ALLENBACH, MONIKA CH
ALVAREZ, KATRIN DE
ANDONOSKI, GOCE DE
ANDRESEN, TOVE DK
ANDRIÀN, RODRIGO BR
ARRENIUS, LENA SE
ARVEE NL
ASHKENASI, MICHAL IL
ATKINS, HEATHER ANNE NZ
AZINOVIC, DAVORKA DE
AZZOPARDI, JOHN PAUL MT
BABLED, YANNICK FR
BADER, ERIKA DE
BAHR-LIEBESKIND, RÜDIGER DE
BANFHILE, ANNA DE
BARTH, NICOLA DE
BARTOO, JOHN WEERONGA AU
BARTSCH, SILVIA DE
BASOSKI, CORNELIUS NL
BÄTTIG, EVA-MARIA CH
BAUERNFEIND, JULIA AT
BECKER, MANUELA DE
BECKER, NIKOLAUS DE
BERG, KARIN NL
BERTHE, CAROLE FR
BILL, MARTIN CH
BIRNSTINGL, MICHAEL AT
BISCHOF, HELMUT CH
BITSCHNAU, SILVIA AT
BITTNER, ELLEN AT
BLODORN, SABINE AU
BLÜMEL, BERNADETTE AT
BLUMENSTOCK, BIRGIT DE
BOEHM, THORSTEN DE
BÖHM, THOMAS DE
BOGE, EDITH DE
BOHCALI, ARA FR
BORCHARD, MARIANNE DE
BRATIYCHUK LINSE, OLENA CH
BRENNAN, WILLIAM FRANCIS DE
BRICENO, ROSA MARIA LUNA DE
BRIGHART NL
BROWNE, MICHAEL NZ
BRUGGER, SABINE IT
BRUSS, SONJA DE
BU DOMINGUEZ, MARGIT AT
BUCHER, REGINA CH
BÜHLER, ROLAND DE
BURDEN, ALAN ES
BURGER, FRED DE
CABELL, BRIGITTE DE
CARRARO, TEDDY CH
CEPLICHAL, SILVIA AT
CÉZANNE-THAUSS, CHRISTINE AT
CHAKRABARTI, LISA US
CHEN, JIMMY CN
CHEN, XIN CN
CONRAD, HANS JOACHIM DE
CORDES, RUTHEE DE
CRAMER, FRIDA AT
DACKEVICIUTE, SIGITA LT
DERMANI, ABDOUL-GANIOU TG
DIMITRIOU, MARIA DE
DIMITROV, AVRAM BG
DOMENIG, GABI AT
DONKOVA, RENI AT
DÖRING, ANDREA DE
DORSCH, GUDRUN DE
DOWN, NICHOLAS US
DREFS, MARIANNE DE
DÜRR, SANDRA CH
EDIN, ANGELIKA DE
EGGER, MANFRED AT
EIBENSTEINER, MANUELA AT
ELFVING, SINIKKA NO
ELSTER-KUBISCH, IRMA "MOSCHKA" DE
EMMENEGGER, MARIANNE DE
ENGELN, SKADI DE
ERLACHER, WERNER DE
ERNST, ELISABETH AT
ESPENHAIN, BRIGITTE DE
FEHRMANN, UWE DE
FERNANDEZ ALFONSO, ANTONIO DE
FINCK, ANDREA DE
FINSERAAS, BENTE ELISABETH NO
FISCHER, RUTH HELENA IT
FLACH, WINFRIED DE
FLATEN, CECILIA CL
FRACZEK, BARTOSZ PL
FRANK, DAVID AT
FREED, LEIF KRISTIAN CA
FREI-BOOS, KATHARINA CH
FROMENT, YVETTE CA
FRUCHT, SIBYLLE DE
FUCHS, TRAUDE DE
GADEK, JUSTYNA DE
GALLO, GUDRUN DE
GARDING-SCHUBERT, BEA DE
GEBHARDT, TORSTEN DE
GERSTL, MICHAEL DE
GEISLER, IRMGARD DE
GENSSLER, JOSEPHINE DE
GESSWAGNER, CHRISTA AT
GHENZI, ERNESTO CH
GOETZ, URSI CH
GRAF, HELGA AT
GRÖPPER, GABRIELE DE
GRUSS, ANKE DE
GUBERNALE, MARGARETHA CH
GUEISSAZ-ZWINGLI, REBEKKA CH
GUSEK, GABY VN
GUTTMANN, GERHARD AT
HAACK, CHRISTA DE
HAAG, CHRISTEL DE
HAAS, ASTRID DE
HAGA, ULLA FI
HAGER, ERNST AT
HAMMER, GISELA DE
HAMRIK, MARTINA DE
HART, KATHRYN US
HARTMEIER, ALOISIA DE
HAUCH, CORNELIA AT
HAVEMANN, LORE AT
HEDIGER, CHANTAL CH
HEISER, HEIDI DE
HERRMANN, ALF CH
HERTACH, YVONNE CH
HETTERICH, ANGELIKA DE
HIEGELSPERGER, PETER IT
HOLZBACH, ANGELIKA DE
HORN, RENATE DE
HUBER, JÖRG DE
HUBMANN-KNIELY, ELKE AT
HUTTEMANN-HOLZ, BIRGIT DE
JACKIEWICZ, MIKOLAJ PL
J., JANI JAN AT
JANGID, ROHIT IN
JANSEN, MICHAEL DE
JANSZEN, ANNEKE NL
JHAWAR, RAMESH IN
JOERGER, THOMAS CH
JOHannaS CH
KAMMERMANN, HANS CH
KAMPER, INGRID AT
KAMPMANN-WILSKER, RALF DE
KANDLER SEEGY, ANGELIKA DE
KANOWSKI, RENATE DE
KEIL, JOSTA DE
KERGER, MARIANNE LU
KESCHMANN, SOLANGE AT
KILCHENMANN, KATHLEEN DE
KHANNA SOBTI, DEEPA SG
KHOMAR, VALERIYA CA
KLAMMER, SIGRID DE
KLEEKAMP, CARLA NL
KLUETER, NADJA DE
KNOGLINGER-JANOTH, BARBARA DE
KNUTH, BARBARA DE
KÖLBL, KATHARINA AT
KÖFLER, DAVID DE
KOHLER, PESCHE CH
KOHNEN-HEIJENRATH, FINY NL
KÖPFER, ROLAND DE
KONRAD, EDITH CH
KOPPELAARS, MARJOLIJN NL
KOSINA, GERLINDE AT
KRAATZ, PETRA DE
KRAMER, WERNER DE
KRÄTZIG, JOHANNES AT
KREIENBUEHL, URSULA CH
KRETSCHMER, MATTHIAS AT
KREUTZER, INGO AT
KRILL, EDGAR DE
KRÖTSCH, ISABELLE DE
KUCZERA, BEATE DE
KUNZ-HOLDENER, KATHARINA CH
   
   
   
   
   
   
   

L-Z  
LA VERDE, MINA AT
LAENEN, BÄRBEL DE
LAGUN, ELENA CH
LAMA, MATTEO IT
LASKE, ALEXANDRA DE
LASSA, LAURA DE
LAWES. BRUCE CA
LEEMANS, DOLLY NL
LEITNER, LYDIA AT
LEMMENS, LEO BE
LEUSCHNER, DORIS DE
LEYH, CLAUDIA KATRIN DE
LIGTENBERG, JOHN NL
LINDHOUT, TON DE
LINDINGER, MARKUS DE
LINK, PETER DE
LINSSEN, WILFRIE NL
LIVELY, JIM US
LÖFFLER, JOHANNA AT
LOPEDOTE, LIVIO IT
LOTH, CHRISTIAN-STEFFEN DE
LÜCHINGER, ANTOINETTE CH
LUGSTEINER, HARALD AT
LUISI, MARTIN AT
LUKAS, GUDRUN DE
MAITRE, ANDRÈ CH
MANE, PRASAD VASANT IN
MANHART, KURT AT
MARIA, ELMAR DE
MARTIN GARCIA, CORNELIA DE
MATSUMOTO, RYOTA JP
MATHYS, REGULA CH
MAVIDIS, SAVVAS GR
MAYR, VOLKER DE
MAYERHOFER, WILLI & TRAU MA FR
MAYSHA S. DE
MAZENAUER, HANS CH
MERCADAL BORGHETTI, FELIPE CL
MERTA, REGINA AT
MESSELIER, VINCENT BE
MEY-ELAHY, RAFAT DE
MEYER, FRIEDHARD DE
MEYER, GRÉGOIRE A. DE
MEYER, HANS-GERHARD DE
MIGAS, RENATE DE
MISSAL, PETRA DE
MOEHR, KAREN R. US
MORANT, KEITH NZ
MORRISON, MONIKA AT
MOSOTE AT
NEUNER, LUISE AT
NIEPO, LEZ CA
NIEPOLD, ADELHEID BE
NIERMAN, TRUDY ES
OPALA, JACEK - JO PL
OPPELT, MAGDALENA DE
OSTERHUS, JANA DE
PAHLE, DANIELA AT
PASINLI, GÖNÜL DE
PAUCKEN, STEPHANIE DE
PELIKAN, KEIKE DE
PERADZE, EKA DE
PESCHON-COLBACH, THÉA LU
PICKERING, DIETMAR AT
PIECK, ELLEN BE
POLZER, RENATE - 'ERPE' AT
POMPÉ, PETRA DE
POSCHLEP, ANNEGRET DE
POSTMANN, ALFRED AT
PRAWITT, CORNELIA REGINE DE
PRUCHNOW, BRIGITTE YOSHIKO DE
PRUNTSCH, DOREEN DE
PSOTTA, NIKA! WERONIKA DE
PUMMER, GEORG AT
PUSCH, EVA-MARIA DE
QUANDT, MARIE-LUISE DE
RANTZUCH-DOLL, CARMEN DE
RAUECKER, BRIGITTE AT
RAVAN, PARI FR
RETTICH, URSULA E. CA
REY, MARCOS PE
RICHTER, BARBARA DE
RICK, MARTINA DE
RODENBURG, NATASCHA J. A. NZ
ROMER, MONIKA DE
ROSSKAMP, CONNY DE
ROTHER, ANGELICA DE
RZONCA, AGNIESZKA PL
SAIDI-SCHUSTER, SUSANNE CH
SALLÓS-SOHNS, ULRIKE DE
SANTEL, HELGA DE
SAUGSTAD, BRIGITTE AT
SAVA, MARIAN C BE
SCHEIN, UWE DE
SCHENNACH, SABINE AT
SCHIBL, BEATRIX AT
SCHIGOWSKI, UWE DE
SCHIPP, MARTINA DE
SCHJERVEN, SIDSEL NO
SCHLÜTER, HENNY DE
SCHMALFELDT, GABRIELE DE
SCHMID, SONJA CH
SCHNEIDER-MEZRICKY, NATALIA AT
SCHOOTS, ANDRÉ NL
SCHÖPE, VIOLA DE
SCHRETTNER, HORST RICHARD AT
SCHULTE AM HÜLSE, ROSEMARIE DE
SCHÜTZ, ANNA AT
SCHWARZ, MANUELA DE
SCHWEITER, MONIKA CH
SCHWURACK, KATRIN DE
SEEGERT, CHRISTIAN DE
SEIBOLD, CHRISTINA DE
SIGEL, SYLVIA DE
SIMON, PATRICIA DE
SLAUGHT, ELIZABETH US
SMALLENBROEK, JENNIE NL
SOMMER, BLAZENKA DE
STEPHAN, ANGELIKA DE
STIEGER, ROLAND CH
STINGL, GERLINDE DE
STÖPPEL, ASTRID DE
STRAUSS, FRANZ AT
STRUENSEE, ANETT DE
STUMPS, NATASCHA CH
STURM, MICHAELA PETRA AT
SVATOS, MARIA DE
SWOBODA, AYA AT
SZALKAY, IRMA MICHAELA AT
TAPPE, GABRIELE DE
TETI, JULIA FR
THOMAS, ALOIS DE
THONHAUSER-MERK, BRIGITTE AT
TSAMELASVILI, BACHO DE
TSCHUDIN-NÄF, ESTHER CH
UKRAINTSEV, STANISLAV UA
VAN BEEK, GERT NL
VAN DER MEER, ANN NL
VAN DER SCHUEREN, BART BE
VEEN, INE NL
VERSTEEG, MARTIJN NL
VÖLKL, KARIN DE
VON DER ELTZ, BRIGITTE DE
VON POOSCH, HORST-GÜNTHER AT
WALCHER, LUKAS AT
WALDER, BARBARA LI
WEBER, MAX WOLFGANG DE
WEBER, PETER DE
WELMAN, YVONNE NL
WENDELKEN, PETRA DE
WESTRAADT, RAYMOND JOHN ZA
WINDHAB, RODICA DE
WITSCH, BERNHARD AT
WOESTENENK, KEES NL
WOLF, HORST US
WÖLK, MARGIT DE
WÖLLMER, AMEI GERLINDE DE
ZEEMAN, GRADY ZA
ZENKLUSEN. PATRICIA CH
ZOLLER, MAURA PATRIZIA CH
ZORN, WIM NL
ZUCKER, BARBARA DE
ZULLI, CLAUDIA CH
ZYCHLINSKA, AGATA PL
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
   
 

Home

©2002-2015 Art Domain Group. All rights reserved